• amazonia
  • australia
  • refa
  • boska ziemia karuzela
  • Karuzela e learning2
  • Ekologiczny sen Papieża o Amazonii. Treści adhortacji Querida Amazonia.
  • Grzech ekologiczny w Australii. Słysząc o gigantycznej katastrofie w tak zamożnym kraju wielu pytało: jak to możliwe?
  • 10 sukcesów REFA w 2019 roku. Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu podsumowuje swoje działania dla ochrony przyrody, środowiska i klimatu.
  • To przewodnik po relacjach ze stworzeniem, który po raz pierwszy w Polsce porządkuje tematykę wzajemnych relacji Kościoła katolickiego z tematyką ochrony przyrody, środowiska, klimatu i całą szeroko rozumianą ekologią.
  • Zapraszamy Cię do udziału w kursie internetowym ekologii integralnej Szkoły liderów ekologii integralnej REFA!

Już w sobotę 30 listopada 2013 po raz dziesiąty rolnicy ekologiczny będą pielgrzymować na Jasną Górę, aby razem modlić się, prosić o błogosławieństwo dla swej trudnej pracy oraz dzielić jej owocami. Kazanie na Mszy św. o godz. 12.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej wygłosi przewodniczący REFA o. Stanisław Jaromi.
Przestawiamy cały program pielgrzymowania.

 

 

 

12.00 – Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej

13.00 - po mszy przejście pielgrzymów na miejsce spotkania, powitalny krąg rolników i krótka modlitwa z cudownego medalika, wspólny śpiew z orkiestrą „Rota”
- Litania do patronki tegorocznej pielgrzymki, bł. Karoliny Kózkówny, modlitwa kontemplacyjna z adoracją Najświętszego Sakramentu, w nawiązaniu do błogosławieństwa z przesłania pielgrzymki  

13.30 - o Ekologicznym Bożym Rolnictwie - rozważanie o. Stanisława Jaromi, franciszkanina, przewodniczącego Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA)

14.00 - błogosławieństwo przywiezionych produktów
- łamanie chleba i chlebków wypieczonych przez rolników, dzielenie się produktami
- rozdawanie cudownych medalików oraz „ekologicznych” obrazów Jezusa Miłosiernego „Jezu Ufam Tobie” oraz różnych innych wydawnictw
- losowanie świętych patronów na 2013 rok, zbieranie ofiar dla fundacji Barka Marszewo

15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia
- dyskusja, rozmowy, świadectwa rolników i gości
- pożegnalny krąg z modlitwą „Jezu Ufam Tobie”

ok. 16.00 - Zakończenie

Motto i przesłanie pielgrzymki: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.” (Mt 5.8)

ORGANIZATOR: REDAKCJA KWARTALNIKA „EKO ARKA”. BYDGOSZCZ 85-412, UL. SIEDLECKA 62, TEL.(52) 581 52 90, TEL/fax. 52 327 91 22, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.wydawnictwogaj.pl  www.ekoarka.com.pl

Serdecznie zapraszamy!

1000 Characters left