Biblioteka Laudato si' nowe tekstyKoniec roku 2022 był dla redakcji REFA bardzo pracowity. Uruchomiliśmy zakładkę w języku angielskim, w której prezentujemy najważniejsze działania naszego stowarzyszenia. Opracowaliśmy również kolejne teksty źródłowe do Biblioteki Laudato si’. Dodaliśmy 15 artykułów i teraz nasz zbiór liczy ponad 100 pozycji. Na tym nie koniec. Będziemy sukcesywnie powiększać zasoby biblioteki. Jest to projekt, który zrealizowaliśmy na przełomie lat 2021 i 2022. Zawiera ważne teksty i wypowiedzi Kościoła katolickiego (papieży i biskupów) odnoszące się do kwestii ekologicznych. Zachęcamy do korzystania z naszych zasobów.

Z końcem roku 2022 redakcja REFA nie próżnowała. Oprócz tego, że na portalu Święto Stworzenia pojawiła się nowa zakładka z materiałami na temat naszego ruchu w języku angielskim, przygotowaliśmy i dodaliśmy nowe artykuły do Biblioteki Laudato si’.

Jest to projekt, który zrealizowaliśmy na przełomie lat 2021 i 2022. Biblioteka zawiera ważne teksty autorstwa papieży oraz biskupów. Odnoszą się one do kwestii ekologicznych. Są to fragmenty encyklik, papieskie homilie, orędzia i przemówienia, apele i wypowiedzi biskupów.

Uruchomiliśmy bibliotekę w wersji online w styczniu 2022 roku. Nie jest to jednak projekt zamknięty. Sukcesywnie rozbudowujemy zasób dostępnych tekstów. Obecnie biblioteka zawiera ponad 100 pozycji i będzie ich przybywać.

Oto ostatnio dodane artykuły:

Zachęcamy do lektury!

red. REFA