Nasz portal zadebiutował na Zielone Święta w maju 2012 r. z hasłem "Zielony chrześcijański portal na Zielone Świątki". Jego twórcy i autorzy to członkowie Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu - REFA. Jesteśmy przekonani, że na religijnej mapie Polski wśród licznych inicjatyw potrzebne jest miejsce spotkania katolików zaangażowanych w ekologię i ochronę stworzenia. Nasz portal od lat wypełnia tę lukę i prezentuje chrześcijański głos w szeroko rozumianej problematyce ekologicznej. W ostatnim czasie szczególnie promujemy eko-encyklikę Laudato si' oraz projekty wdrażające ekologię integralną.

"O Stworzycielu Duchu przyjdź - śpiewamy uroczyście i chcemy, aby on napełnił «cały okrąg Ziemi». Zatem to dobry dzień na debiut naszego portalu chrześcijańskich ekologów." – pisaliśmy przed laty. Łatwo ocenić, co udało się osiągnąć?... Warto też mieć świadomość jak wiele jeszcze przed nami. Chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Wam - naszym czytelnikom, sympatykom i członkom Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

Wśród głównych naszych obszarów tematycznych są: studium i popularyzacja nauczania Kościoła na tematy ekologiczne, chrześcijańska edukacja ekologiczna, kształtowanie właściwego wizerunku ekologa – katolika, popularyzowanie idei Święta Stworzenia oraz stylu życia respektujący ograniczenia społeczne i przyrodnicze, troska o energooszczędność w Kościele, rolnictwo ekologiczne i suwerenność żywnościowa, ochrona przyrody, środowiska i klimatu.

REFA wzmocniło w ten sposób swą od ponad 30 lat realizowaną misję wyrażoną w sloganie „być katolikiem wśród ekologów i ekologiem wśród katolików”. Prezentujemy zatem swoje wieloletnie doświadczenia i dokonania oraz nowe projekty jak kampania „Czyńcie sobie ziemię kochaną!” czy tworząca się „Szkoła liderów ekologii integralnej”

Obecnie przygotowujemy nową koncepcją graficzną naszego portalu. Wkrótce nowe treści w perspektywie chrześcijańskiej ekologii na waszych komputach, tabletach czy smartfonach...
Polecamy nasze strony na fb https://www.facebook.com/SwietoStworzenia/
promującą eko-encyklikę https://www.facebook.com/EncyklikaLaudatosi/
oraz naszego Patrona i patrona ekologów św. Franciszka z Asyżu

Nasze motto brzmi „Wielu małych ludzi w wielu małych miejscowościach, którzy czynią wiele małych rzeczy, może zmienić oblicze świata…”

Zapraszamy do współpracy, do włączania się w nasze projekty oraz ich komentowania w mediach społecznościowych. A w najbliższym czasie szczególnie zapraszamy na warsztaty ekologii integralnej z encykliką LAUDATO SI’ czyli wspólne poszukiwania jak przełożyć chrześcijańską relację ze stworzeniem na praktykę działania.

o. Stanisław Jaromi