• RiabininCzas przemian i nawrócenia ekologicznego trwa nieustannie. Matka Ziemia i myślenie ekologiczne.
  • cop karuzela
  • cytat
  • encyklika karuzela
  • Boska ziemia
  • encyklika
  • Czas przemian i nawrócenia ekologicznego trwa nieustannie. Matka Ziemia i myślenie ekologiczne.
  • Przemówienie papieża Franciszka do uczestników spotkania „WIARA I NAUKA: W KIERUNKU COP26”
  • Ekologia encykliki Fratelli tutti
  • Zielone Słowa BOSKIEJ ZIEMI.To przewodnik porządkujący wzajemne relacje Kościoła katolickiego z tematyką ochrony przyrody, środowiska, klimatu i ekologii.
  • Ekologia to ważna część nauczania Kościoła – wywiad KAI z o. Stanisławem Jaromi

Tylko zaufanie przyrodzie oraz cierpliwe stosowanie sprawdzonych przez wieki naturalnych metod uzdrawiania organizmu jest najprostszym, najbezpieczniejszym, najskuteczniejszym i najtańszym sposobem powstrzymania wielu najrozmaitszych uciążliwych dolegliwości i chorób - wyznawał Zbigniew Przybylak. Żegnamy z żalem tego wielkiego społecznika, znawcę przyrody i przewodnika po tajemnicach Bożego Stworzenia, który 1 lipca 2012 odszedł do Domu Pana...

 

Był autorem ponad trzydziestu popularnych książek i poradników z zakresu ekologicznej profilaktyki zdrowotnej, medycyny naturalnej, ziołolecznictwa, ekologicznego ogrodnictwa, m. in. ,,Poradnika uzdrawiających kuracji naturalnych”, „Samouzdrawianie relaksem, medytacją i modlitwą”, ,,Pieczemy ekologiczny chleb – w domu”, ,,Ekologiczne ziarna zbóż”, ,,Wytwarzamy ekologiczny ser – w domu”, ,,Ekologiczna apteczka warzywna”, ,,Tradycyjny ogród ekologiczny”, ,,Tradycyjna kuchnia pomorsko – wielkopolska”. Napisał ponad 20 książek z serii Słynne leki i porady m. in.; ,,Słynne leki ziołowej apteki” ,,,Słynne leki antyrakowe”, ,,Zielarskie kuracje na wątrobę i żołądek”, ,,Kuracje najsławniejszych zielarzy i naturalistów”, ,,Zielarska podręczna apteczka domowa.” Od 1993 roku opracowywał ,,Ekologiczny poradnik księżycowy,” zawierający wiele porad dla działkowców, ogrodników, rolników, prognozy pogody na cały rok, terminarz najlepszych siewów i brań, receptury zielarskie.  Redagował czasopismo ekologiczne EKO ARKA i współpracował z czasopismem o produktach ekologicznych Biokurier.pl. Był wielkim czcicielem Bożego Miłosierdzia oraz założycielem Ruchu Ekologicznego Bożego Rolnictwa opartego na społecznej nauce Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Błogosławionego Papieża Jana Pawła II oraz przyjacielem REFA.

Jako organizator Ogólnopolskich Pielgrzymek Rolników i Sympatyków Ekologicznego Bożego Rolnictwa na Jasną Górę wyszedł z inicjatywą, aby Święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny 25 marca było obchodzone również jako Święto Bożego Rolnictwa argumentując tym że Święto Zwiastowania to też Dzień Świętości Życia.

W „Poradniku uzdrawiających kuracji” pisał: Studiując dzieła naturalistów, wyniki badań współczesnych lekarzy zajmujących się profilaktyką zdrowotną, kontaktując się z przedstawicielami medycyny naturalnej, w tym z zielarzami, zajmując się wiele lat rolnictwem i ogrodnictwem ekologicznym, ekologiczną dietetyką, nabrałem i przekonania, że tylko zaufanie przyrodzie oraz cierpliwe stosowanie sprawdzonych przez wieki naturalnych metod uzdrawiania organizmu jest najprostszym i, najbezpieczniejszym, najskuteczniejszym i najtańszym sposobem powstrzymania lub usunięcia wielu najrozmaitszych uciążliwych dolegliwości i chorób. Przestrzeganie zaleceń naturalistów to również wspaniały sposób na zabezpieczenie się przed utratą zdrowia, przed różnymi schorzeniami, zwłaszcza tymi określanymi mianem cywilizacyjnych, np. dolegliwościami wątroby, rakiem, chorobami serca, a wypływającymi z niewłaściwego trybu życia, braku ruchu, ze zdenerwowania, pośpiechu, niewłaściwego odżywiania itp.

Droga ku zdrowiu jest w istocie nadzwyczaj prosta i znana od wieków. Trudno zapewne w tę prostotę uwierzyć, a jeszcze trudniej wcielić ją w życie. Jeżeli jednak taki trud podejmiemy, doczekamy się owoców. Ziołolecznictwo, hydroterapia, dietetyka były podstawowymi metodami leczenia naszych dziadów. Zaufajmy więc odwiecznemu doświadczeniu.